Sauna & vinterbadning, 2023

Vinterbadning er en vild oplevelse, især når man kan komme op i en varm sauna efterfølgende.
Vi tænder op i saunaerne på stranden, og klassen kan komme og få en oplevelse af naturens yderpunkter, varme/kulde, få flyttet egne grænser samt få en sjov oplevelse sammen.

Hvad: Saunaen er et telt med en brændeovn, som vi opstiller og opvarmer til 60-70 grader. Vi har 2-3 telte med plads til i alt ca. 20 personer. Der er også et telt til omklædning for både drenge og piger.
Tilmelding: thlin@gribskov.dk

Hvor: Tisvilde Strand, molen

Hvornår: 

o    Mandag d. 16. januar

          o    Kl. 11.30 – 13.00   7. klasse Sankt Helene (Jesper og Mette)

          o    Kl. 13.00 – 14.30   8. klasse Sankt Helene (Jesper og Mette)

o    Tirsdag d. 17. januar

          o    Kl. 10.00 – 11.30    8.B Bjørnehøj (Tine Juul)

          o    Kl. 11.30 – 13.00    

          o    Kl. 13.00 – 14.30    6.B og 6.A Sankt Helene (Christina Gry Kristensen)

o    Onsdag d. 18. januar

          o    Kl. 10.00 – 11.30   

          o    Kl. 11.30 – 13.00   7.P Nordstjernen (Blagica og Mille)

          o    Kl. 13.00 – 14.30    9.D Bjørnehøj (Tine Juul)

o    Torsdag d. 19. januar

          o    Kl. 10.00 – 11.30     8.A Bjørnehøj (Mie Agerholm Møller Rasmussen)

          o    Kl. 11.30 – 13.00     7.N Nordstjernen (Henrik Perplies)

          o    Kl. 13.00 – 14.30    

o    Fredag d. 20. januar

          o    Kl. 10.00 – 11.30   7.A Bjørnehøj (Ina)

          o    Kl. 11.30 – 13.00   7.B Bjørnehøj (Ina) 

          o    Kl. 13.00 – 14.30   7.C Bjørnehøj (Ina)  

 

 

Hvor: Strandbakkerne, Gilleleje

Hvornår: 

o    Tirsdag d. 24. januar

          o    Kl. 10.00 – 11.30    

          o    Kl. 11.30 – 13.00    

          o    Kl. 13.00 – 14.30    8.S Gilbjergskolen (Karl-Emil)

o    Onsdag d. 25. januar

          o    Kl. 10.00 – 11.30    

          o    Kl. 11.30 – 13.00    6.Y Gilbjergskolen (Vibeke R)

          o    Kl. 13.00 – 14.30    9.K, Gilbjergskolen (Helle H)

          o    Kl. 15.00 – 16.30   

o    Torsdag d. 26. januar

          o    Kl. 10.00 – 11.30     9.B Bjørnehøjskolen (Mads Emil Jensen)

          o    Kl. 11.30 – 13.00    

          o    Kl. 13.00 – 14.30    8.X, Gilbjergskolen (Anders Jarl)

o    Fredag d. 27. januar

          o    Kl. 10.00 – 11.30    6.X, Gilbjergskolen (Vibeke R)

          o    Kl. 11.30 – 13.00    6.Z, Gilbjergskolen (Vibeke R)

          o    Kl. 13.00 – 14.30    7.K, Gilbjergskolen, (Adina og Anders Jarl)

o    Mandag d. 30. januar

          o    Kl. 10.00 – 11.30   

          o    Kl. 11.30 – 13.00   

          o    Kl. 13.00 – 14.30   

o    Tirsdag d. 31. januar

          o    Kl. 10.00 – 11.30  

          o    Kl. 11.30 – 13.00    

          o    Kl. 13.00 – 14.30  

o    Onsdag d. 1. februar

          o    Kl. 10.00 - 11.30   

          o    Kl. 11.30 - 13.00   Fontanaskolen STU, Pelle

          o    Kl. 13.00 - 14.30    

o    Torsdag d. 2. februar

          o    Kl. 10.00 - 11.30    9.A Bjørnehøjskolen (Mads Emil Jensen)

          o    Kl. 11.30 - 13.00   

          o    Kl. 13.00 - 14.30   

 

 

 

 

 

 

 

Tiderne for 2022

 

Hvor: Tisvilde Strand, molen

Hvornår: 

o    Mandag d. 21. marts 

          o    Kl. 11.30 – 13.00    7.B Bjørnehøj (Tine Juul)

          o    Kl. 13.00 – 14.30    8.P Nordstjernen (Lena og Jacob)

o    Tirsdag d. 22. marts

          o    Kl. 10.00 – 11.30    

          o    Kl. 11.30 – 13.00    8.D Bjørnehøj (Tine Juul)

          o    Kl. 13.00 – 14.30    7.Q Nordstjernen (Louise Fjordside)

o    Onsdag d. 23. marts

          o    Kl. 10.00 – 11.30   7.1 Helsinge Realskole (Martin Knudsen)

          o    Kl. 11.30 – 13.00   7.P Nordstjernen (Karen Ydesen) 

          o    Kl. 13.00 – 14.30 

o    Torsdag d. 24. marts

          o    Kl. 10.00 – 11.30  

          o    Kl. 11.30 – 13.00    

          o    Kl. 13.00 – 14.30       

o    Fredag d. 25. marts

          o    Kl. 10.00 – 11.30    9.G Nordstjernen (Yashar Bavel)

          o    Kl. 11.30 – 13.00    9.S Nordstjerneskolen (Ina) 

          o    Kl. 13.00 – 14.30    Endnu en klasse Nordstjerneskolen (Yashar)

o    Onsdag d. 6. april

          o    Kl. 10.00 – 11.30    7. klasse, Sankt Helene (Jesper Kondo)

          o    Kl. 11.30 – 13.00    8. klasse, Sankt Helene (Jesper Kondo)

          o    Kl. 13.00 – 14.30   

o    Tirsdag d. 19. april

          o    Kl. 10.00 – 11.30   7. klasse Alme Skole (Katrine)

          o    Kl. 11.30 – 13.00    8. og 9. klasse Alme Skole (Katrine)

          o    Kl. 13.00 – 14.30 

 

 

 

Hvor: Strandbakkerne, Gilleleje

Hvornår: 

o    Tirsdag d. 29. marts

          o    Kl. 10.00 – 11.30    8.M Gilbjergskolen (Sofie Larsen)

          o    Kl. 11.30 – 13.00    

          o    Kl. 13.00 – 14.30    8.X Gilbjergskolen (Christian Langkilde)

o    Onsdag d. 30. marts

          o    Kl. 10.00 – 11.30    X Gribskolen (Rune og Christina)

          o    Kl. 11.30 – 13.00    Gruppe 2 Fønix (Josephine)

          o    Kl. 13.00 – 14.30    7.K Gilbjergskolen (Thomas Johansen)

          o    Kl. 15.00 – 16.30   Udeliv, Nordsjællands Efterskole (Sarah)

o    Torsdag d. 31. marts   

          o    Kl. 10.00 – 11.30    8.B Bjørnehøj Helle Ørsted Kjeldal)

          o    Kl. 11.30 – 13.00    Hjemmeskole (Cecilie Gulddal Møller)

          o    Kl. 13.00 – 14.30    8.K Gilbjergskolen (Helle Hoffmann)

o    Fredag d. 1. april

          o    Kl. 10.00 – 11.30   Idrætsklassen Søborg (Michael Bothe) 

          o    Kl. 11.30 – 13.00   7. kl. Alme Skole (Katrine)

          o    Kl. 13.00 – 14.30   8. kl. Alme Skole (Katrine)

o    Mandag d. 4. april

          o    Kl. 10.00 – 11.30   9.S Gilbjergskolen (Annette S.)

          o    Kl. 11.30 – 13.00   8.S Gilbjergskolen (Simon S.)

          o    Kl. 13.00 – 14.30   7.S Gilbjergskolen (Vibeke K.K. og Carl Emil)

o    Tirsdag d. 5. april

          o    Kl. 10.00 – 11.30  

          o    Kl. 11.30 – 13.00    

          o    Kl. 13.00 – 14.30   7. klasse Søborg (Michael Bothe)  

          o    Kl. 18.00 – 20.00   Thomas Johansen

o    Torsdag d. 7. april

          o    Kl. 10.00 - 11.30   6.A Gilbjergskolen, Blistrup (Gitte V. Laustsen)

          o    Kl. 11.30 - 13.00   Fontanaskolen (Pelle)

          o    Kl. 13.00 - 14.30    7.X Gilbjergskolen (Anders Jarl)

          o    Kl. 15.00 - 18.00   Personalesauna

 

 

 

 

 



Senest opdateret 07.11.2022 12:27 af THLIN